Jak je to s tím úsměvem?

24.01.2018

V začátcích mého podnikání jsem začala se čtením knih od autora DALE CARNEGIE. Rozhodla jsem některé jeho rady vyzkoušet. Musím říci, že jsem byla tak ráda v obchodě za pultem, vždy jsem přišla do práce s úsměvem. Viděla jsem jak to na lidi pozitivně působí. Stávalo se, že výjimečně přišel zákazník nabroušený a nejradši by si na někom svlažil žáhu. Tam jsem si řekla budu aplikovat co jsem četla v moudrých radách. Věřte nebo ne, nakonec zákazník odcházel spokojený a ve dveřích mě přál krásný den.

Ještě jeden příběh přidám, to jsem právě knihu dočetla. Šla jsem na finanční úřad, byla to nějaká žádost a dost mi na tom záleželo. Ovšem mě nenapadlo, že tam bude docela nepříjemná paní. Bylo horké odpoledne, plno lidí v čekárně a paní dost nervozní. Řekla jsem, zkusím to, jestli rady fungují. Když jsem vešla do kanceláře (byl se mnou manžel), viděl, že jsem nějak z té paní vyvedená. Ujal se slova, paní mě okamžitě zpražila "Kdo je tady podnikatel, snad Vy? To neumíte mluvit?" Mezitím jsem zhodnotila, že je to místnost pro více referentek a ona tam byla sama. Horko, že se tam nedalo dýchat. Než jsem začala, sdělila jsem jí, že tu má k padnutí, jste tu sama na všechno. Viděla jsem na oknech hodně kytek, ty jsem paní pochválila, jak jsou pěkné. Paní se rozzářila jako sluníčko. Někdy tak málo stačí politovat, když je to na místě, rozhodně ne lhát.

Být usměvavý, nebo druhému vyloudit úsměv na tváři je přece to co nikoho jak se říká "Nezabije." Úsměv je maličkost která dokáže divy. Je jedno jestli je to doma, v práci, na cestě do práce, kdy místo brblání se směje celý autobus, určitě jste to také zažili. Jednoho smíška tu mám pro vás.